کندانسور و اواپراتور

دسته بندی ها

  محصولات

  کندانسور و اواپراتور
  کندانسور چیست ؟
  در تعریف کندانسور ( Condenser ) می توان گفت که یکی از تجهیزات اصلی در سيكل تبريد (سردخانه و چيلرهاي تراكمي ) می باشد که بعد از کمپرسور نصب می‌شود وگازفريون ( مبرد ) به صورت سوپرهیت فشار بالا وارد آن می‌شود و به حالت مایع فشار بالای سابکول از آن خارج می گردد. قیمت کندانسور سردخانه با توجه به نوع آنها متفاوت می باشد و اگر قصد خرید کندانسور را دارید می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را نسبت به خرید و استفاده از کندانسور به دست بیاورید.

  انواع کندانسورهای متداول در سیستم های تهویه مطبوع از نوع چیلرو همچنين سردخانه هاي فريوني بر حسب نوع محیط خنک کننده آنها عبارتند از:

  کندانسورهای هوایی فن دار
  کندانسور های آبی پوست لوله‌ای

  كندانسور هوايی چيست؟
  کندانسورهای هوا خنک با جریان اجباری ، مجهز به یک یا چند فن می باشند . این فن ها یک جریان اجباری هوا رو به روی کندانسور ایجاد می نمایند این نوع کندانسورها براساس موقعیت نصب آنها نسبت به کمپرسورها به دودسته مختلف تقسیم بندی می شوند کندانسور هوایی با فن دمنده هوا که از ظرفیت ۳ اسب بخار تا ۱۰۰ اسب بخار در تعداد ۱ تا ۱۲ عدد در یک یا دو ردیف به صورت افقی ساخته می شود.
  کندانسورهای هوایی فن دار به دو گروه تقسیم می‌شود نوع اول آن هایی می باشند که همراه کمپرسور بر روی یک شاسی قرارداده شده اند و تشکیل يك پکیج از واحد تقطیر کننده را می دهند که به آنها در اصطلاح کندانسینگ یونیت condensing unit نیز گفته می شود.

  نوع دوم این کندانسور ها آنهایی هستند که محل نصب آنها دورتر از محل نصب کمپرسورسیستم بوده و به صورت مجزا در خارج موتور خانه در محیط آزاد نصب می گردد.

  کندانسورهای هوایی دارای ظرفیت ۱ تا ۱۰۰ تن تبرید و یا بیشتر می باشند بعضی ازآنها دارای دو یا چند خط مايع مجزا بوده و به همین جهت می توان از آنها در سیستم هایی که دارای چند کمپرسور هستند استفاده کرد کندانسورهای هوایی فن دار از نوع لوله ای پره دار ساخته می شود فاصله بین پره ها (فین ها) نسبت به اپراتور زیادتر می باشد تا در مقابل جریان هوا مقاومت نکنند امکان رسوبگیری کندانسور کمتر شود.

  کندانسور هوایی معمولاً بر روی زمین با رعایت فواصل در اطراف آن ها و یا بر روی پشتیبان یا روی دیوار نصب می شود که در مناطق گرمسیری سعی می شود برای آنها سایه بان درست کردند تا از تاثیر مستقیم افتاد برروی آنها و بالا رفتن فشار و دمای تقدیر جلوگیری گردد.

  قیمت کندانسور هوایی

  در صورتی که در نحوه انتخاب کندانسور هوایی خود مشکل دارید و با نمی توانید محاسبه کندانسور هوایی خود را انجام دهید با مشاوران مجموعه مستر کول تماس بگیرید ما در این مجموعه تلاش کرده اییم تا مناسب ترین محصولات تهیه شده در زمینه کندانسورهای هوایی را جهت ارائه به شما دوستان گرامی تهیه کنیم که شامل سه دسته محصول می باشند که در پایین صفحه توضیحات تکمیلی قرار دارد.

  کندانسور هوایی سابکول

  کندانسور sabcool طيف وسيعي از کندانسورهاي سردخانه و چیلر را پوشش مي دهند كه دارای مدل‌های مختلفی می‌باشد که بسته به شرایط کاری، فضای موجود، بار برودتی و دمای اواپراتو رسردخانه یا چیلرو همپنين نوع مصرف آن در سيستم هاي تهويه مطبوع ،سردخانه هاي صنعتي ثابت و متحرك و چيلرهاي صنعتي یکی‌از مدل‌ها باید انتخاب شود.

  در مراحل ساخت اين كندانسورها از مواد اوليه با كيفيت استفاده شده و همچنين قطعات استفاده شده در آن از برندهاي شناخته شده دنيا همچون بيتزر ، كوپلند ، دانفوس مي باشد . همچنين لوله هاي مسي و فين ها از آلياژهاي باكيفيت تهيه شده كه در عمر مفيد دستگاه تاثير بسزايي دارد.

  مشخصات کلی کندانسور صابکول

  کویل‌های ساخته شده در کندانسینگ یونیت صابکول از لوله هاي مسی به قطر 3/8 اینچ ساخته شده و دارای فین آلومینیومی موجدار است. ورق بدنه کندانسور صبکول دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک است كه همين امر باعث مي شود در شرايط هوايي نامساعد هم دستگاه بتواند پايداري و ماندگاري لازم خود را حفظ كند ، همچنین شاسی کندانسور طوری طراحی شده که کمپرسور و سایر تجهیزات مرتبط به‌راحتی بر روی آن سوار شوند. این کندانسورها بین 7 تا 92 کیلووات ظرفیت حرارتی دارند.

  کندانسور صابکول با گازهای R22 و R134a و R404A سازگار اند از اين رو اين كندانسورها همانگونه كه در قبل عنوان كرديم قابليت به كارگيري در چيلرهاي تهويه مطبوع خانگي و تجاري ، سردخانه هاي فريوني ، تونل هاي انجماد و چيلرهاي صنعتي را دارا مي باشند .

  محل مناسب جهت نصب کندانسینگ یونیت صابکول

  نكات نصب كندانسور متغيرهاي بسياري دارد كه قطعا بايد توسط تيم طراح و يا مجري قبل از توليد و يا خريد در نظر گرفته شود ما در اينجا به ذكر چند نكته جزيي كفايت مي كنيم

  کندانسینگ یونیت و يا كندانسور صابکول (و يا هر برند ديگري )بایستی در محلی با تهویه مناسب نصب شود و مانعی خروجی هوای کندانسور را مسدود نکند.
  محل نصب باید طوری باشد که هوای گرم خارج شده از کندانسینگ یونیت دومرتبه به‌داخل کندانسور باز نگردد.
  دمای محیط باید مطابق شرایطی باشد که در هنگام انتخاب کندانسور در نظر گرفته شده‌است.
  گردش پروانه فن باید به‌سمت خارج کردن هوا و به‌سمت کمپرسور باشد.
  نظافت و پاکسازی کندانسینگ یونیت علاوه بر افزایش راندمان، عمر کندانسور سابکول را نیز افزایش می‌دهد.

  کندانسور آبی

  همانطور که از اسم کندانسور آبی مشخص است توسط آب خنک می شود و دارای راندمان بالاتری نسبت به کندانسورهای هوایی است زیرا آب دارای گرمای نهان بالاتری هستند و دفع حرارت بیشتری را می تواند انجام دهد بنابراین در آنها فشار کمتر از کندانسور هوایی می باشد اما این كندانسورها هزینه نسبتاً بالای آنها که احتیاج به مکان بزرگتر و قطعات و تجهیزات جانبی مانند برج خنک کن که آب شیرآلات و اتصالات مخصوص و تعمیر و نگهداری بیشتر می باشد.

  کندانسور آبی پوست و سلولهای تشکیل شده است از یک مخزن استوانه ای که در آن لوله هاي مسی قرار دارد این دو را از دو طرف به صفحات سوراخدار پرچ شدند در کندانسور های آبی در داخل لوله مسی آب جریان دارد و گازی که در اطراف این لوله ها وجود دارد سرد می شودگازفريون که همیشه از بالای کندانسور وارد می‌شود چون تحت فشار است محیط سرد لوله های مسی برخورد کرده و مایع شده واین مایع از زیرکندانسور وارد مدار چيلر می گردد .

  روی لوله های مسی در کندانسورها برای ایجاد ثبات و حرارتی شيارهايي زده می‌شود آب برج خنک کن که از قسمت زیرین كندانسور وارد شده و قسمت بالای آن خارج می‌شود و گاز را خنک کرده و خارج می شود . این آب به برج خنک کننده رفته و در آن سرد شده و دوباره توسط پمپ باز می‌گردد و این گردش آب بین کندانسور و برج خنک کننده ادامه می‌یابد.

  اگر بخواهیم از کندانسور آبی استفاده کنیم باید دمای خشک و دمای مرطوب محیط بیرون را در ساعات کار چیلر در نظر داشته باشید به علت اینکه برج خنک کن از دماي شهر براي خنک کردن آب استفاده می‌کند دسترسی به دمای پایین تر از دمای هوا غیر ممکن می باشد به طور کلی اگر دمای مرطوب محیط خارج حداقل ۵ درجه فارنهایت کمتر از دمای آب خروجی از کندانسور باشد می تواند برج خنک کن و کندانسور آبی استفاده نمود.

  با توجه به این مطلب که دمای آب خروجی از کندانسور در شرایط طراحی ۹۵ درجه دمای مرطوب بیرون باید حداقل ۹۰ درجه فارنهایت باشد در عمل محیط‌هایی که دمای مرطوب آنها بیشتر از ۸۰ درجه فارنهایت باشد از کندانسور هوایی استفاده می شود در مناطق گرمسیری و مرطوب کننده كندانسورهاي آبی کاربرد رایج ندارند زیرا به این مناطق دارای سختی بالا می باشد.

  یعنی دارای عنصر کلسیم و منیزیم می‌باشد که باعث رسوب در لوله ها می شود همچنین بالا بودن رطوبت باعث کاهش فاصله بین دمای خشک و مرطوب می شود در نتیجه در مورد خنک کن آب دفع حرارت کمتری انجام می دهد.
  قیمت کندانسور آبی

  یکی از محصولات موجود در مسترکول فروش کندانسور آبی است. این محصول در دو برند صابکول و نوین موجود می باشد و شما عزیزان می توانید به راحتي و با ارزانترين قيمت ها محصولات برودتی بالا را تهيه کنید . همچنین برای مواردی که مشتریان درخواست نمونه های سفارشی را داشته باشند با سلیقه و درخواست مشتریان نمونه ها ساخته خواهند شد .

  اواپراتور چیلر و سردخانه

  خريداري يک محصول سردخانه ايي چندان کار ساده و راحتي نيست و بايد حتما اطلاعات کاملي از نحوه خريد اين محصول داشته باشيد اما اکثريت مطالب موجود درون سايت ها نگاه تخصصي و مقاله ايي نسبت به خريد محصولات برودتي داشته اند. و معمولا در زمان خريد فقط قيمت محصول را ارائه مي هند اما اينکه بتوانيد کاملا تشخيص دهيد که واقعا خريدار اين قطعه هستيد يا جايگزين آن نياز به مشاوره دقيق و تخصصي است. در صورتي که اين نياز را در خريد خود حس مي کنيد همين الان با کارشناس مربوطه شرکت ما تماس حاصل فرماييد.

  چند لحظه ايي زمان بگذاريد و اين پست راهم تا انتها مطالعه کنيد.

  وظيفه اواپراتودر در سيستم هاي سردخانه ايي چيست ؟

  اواپراتور يا آبسردکن وظيفه سرد کردن آب يا هواساز را به عهده دارد ، اواپراتورها معمولا از نوع پوسته لوله مي باشند البته از نوع صفحه اي نيز استفاده مي‌شود. در مبدل هاي پوسته لوله، جنس لوله از مس و جنس پوسته از فولاد ضد زنگ است اما فراتر از نوع پوست لوله‌اي که تعداد گلهاي مسي در داخل يک استوانه شده قرار مي‌گيرند مورد از داخل پوسته عبور مي‌کند.

  آب از داخل لوله ها مي گذرد به اوپراتور در واقع يک مبدل حرارتي است سرعت آب در اواپراتور در محدوده ? تا ?? متر در ثانيه در نظر گرفته مي شود تا جريان آب در لوله مخصوص شود و تبادل حرارت در آن به خوبي صورت گيرد به نحوي که سرعت زياد موجب فرسايش و جريان آرام مصوبه رسوب‌گذاري و عدم انتقال حرارت نگردد.

  اواپراتور چگونه کار مي کند ؟

  اصولاً اغتشاش جريان در اواپراتور با توجه به وجود تيغه هاي هدايت و فواصل نسبتاً کم لوله ها نسبت به يکديگر انتقال حرارت بين آب و برق را افزايش مي دهد زماني که دماي آب خروجي از اپراتور تغيير يابد کار کمپرسور نيز تغيير مي کند.در بين لوله ها با فلهاي آلومينيومي کار گذاشته مي شودتا نرخ انتقال حرارت افزايش يابد اين امر به دليل افزايش سطح انتقال حرارت مي باشد .

  اتصال مکانيکي لوله ها با فلهاي آلومينيومي توسط ماشين اکسپندر صورت مي گيرد اين عمل به گونه اي انجام مي شود که بافل و لوله به صورت يکپارچه درآيند تا بازده در انتقال حرارت افزايش يابد بر روي لوله هاي اوپراتور نيز فين هاي ريزي تراشيده مي شود تا انتقال حرارت افزايش يابد و يا در لوله اواپراتور از فيلم‌ها به صورت ستاره استفاده مي کنند.

  به طور کلي استفاده از لوله هاي فين دار در داخل و يا خارج از لوله موجب افزايش ? تا ? برابري سطح انتقال حرارت ميشود اين امر موجب پوش شدن مبدل حرارتي از نزديک تر است سبب کند شدن و افزايش افت فشار در داخل مبدل از طرف ديگر مي‌شود که البته مزاياي اين روش بيشتر از معايب آن است .

  اواپراتورهاي كه در سردخانه ها استفاده مي شوند داراي فن مي باشند كه به واسطه فن ها سرما را درمحيط پخش كنند ، در بخش اواپراتورها ما همچون قسمت كندانسور از دو برند نوين و صابكول براي شما محصولاتي را جهت معرفي گردآوري كرده ايم . البته در صورتي كه شما عزيزان درخواست اواپراتورهاي متنوع تري را نسبت به محصولات ذكر شده داشته باشيد ما نمونه هاي كارگاهي نيز با توجه به سليقه شما دوستان طراحي و ارائه مي نماييم .

  کاتالوگ اواپراتور سردخانه

  اين محصولات داراي دو کاتالوگ از برند هاي صابکول و نوين مي باشد مستر کول يکي از نمايندگان فروش اين دو برند در ايران است که مي تواند پايينترين قيمت ممکن را به شما معرفي کند و محصول دقيقا اورجينال و اصلي را با تضمين کيفيت به شما ارائه دهد در صورت نياز کاتالوگ هاي زير را به تفکيک دانلود کنيد و حتما تا انتها اين مطلب را مطالعه کنيد تا قبل از خريد يک محصول سردخانه اطلاعات کامل و دقيق نسبت به آن دست پيدا کنيد.

  اواپراتور صابکول

  يکي از شرکت هاي توليد کننده انبوه انواع لوازم سردخانه ايي در خاورميانه شرکت صابکول مي باشد. که توليد کننده اواپراتور هم است ولي فروش اين محصول در بازار به دست نمايندگان آن صورت مي گيرد که فروشگاه برودتي مسترکول يکي از تامين کنندگان و نمايندگان اين شرکت مي باشد. مشتريان عزيز مي توانند اين محصول را از فروشگاه برودتي مسترکول با قيمت مناسب تر تهيه کنند.

  ليست قيمت اواپراتور سردخانه

  اگر قصد خريد اواپراتور سردخانه را داريد و نمي دانيد دقيقا چه چيزي براي سردخانه يا چيلرتان مناسب است با فروشگاه برودتي مسترکول تماس بگيريد و سوالات خود را جهت خريد اواپراتور مطرح کنيد تا کارشناسان ما به صورت کاملا تخصصي و حرفه ايي پاسخگوي نيازها و مشکلات شما باشند.

  منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  مشتریان عزیز با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.

  مشتریان عزیز
  با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.