شیر رسیور دانفوس

دسته بندی ها

  محصولات

  راهنمای خرید شیر رسیور دانفوس

  رسیور در دیکشنری به معنای نگهداری است و به طور کلی شیر رسیور دانفوس یکی از اجزای سیستم تبرید محسوب می‌ شود. معمولا این شیر جزو اجزای ضروری سیستم بوده و می ‌توان حتی آن را به عنوان منبع کنترل مبرد مایع دانست. شیر رسیور برند دانفوس بر مادون سرد بودن و همینطور فشار کندانس نیز تاثیرگذار است. این شیر نیز به عنوان ماده نگهدارنده مایع اضافی در سیستم محسوب می‌شود. در این مقاله تلاش کرده‌ایم اطلاعاتی را جمع ‌آوری کنیم تا بتوانید آگاهی کاملی از شیر رسیور danfoss کسب کنید و بتوانید شیر رسیور برند دانفوس را با خیال آسوده و با توجه به نیازتان خریداری نمایید.

  عملکرد شیر رسیور دانفوس به چه صورت است؟

  عملکرد و نقش رسیور دانفوس در کارکرد یک سیستم با توجه به الگوهای طراحی، ارزیابی خواهد شد. هر چند توجه داشته باشید که سیستم های کوچک از طریق لوله های مویی تشکیل شده اند و از رسیور در آن ها استفاده نمی ‌شود. امروزه تولیدکنندگان بسیاری، در تولیدات خود که ظرفیت آن ۲۵hp باشد از رسیور استفاده نمی‌ کنند. در واقع برای کوچک نمودن مشکلات ابعادی باید شناخت کاملی در مورد عملکرد شیر رسیور دانفوس داشته باشید.

  برای اینکه سیستم به درستی کار کند مایع مبرد باید هنگامی که به اکسپنشن ولو می ‌رسد دارای دمای پایین تر از اشباع باشد تا بتواند از ورود مبرد با حباب های گاز و مایع جلوگیری کند. از طرفی مایع مبرد هنگامی که وارد خط سیال می ‌شود باید کاملا به شکل مایع باشد تا بتواند در نهایت افت فشار را جبران کند.

  مهم ترین کاربرد شیر رسیور برند دانفوس 

  وظیفه اصلی این نوع شیر اینست که مبرد تقطیر شده را جمع آوری کند. همچنین بهتر است بدانید که شیر رسیور دانفوس می ‌تواند در وضعیت پمپ داون، گاز مبرد را در سیستم مورد نظر نگه دارد. مخزنی که این شیر دارد از جنس فولاد بوده و دارای یک شیر قطع و یک شیر اطمینان است. این شیر رسیور بین کندانسور و فیلتر درایر نصب می ‌شود و هنگامی که در وضعیت عملیات سیستم قرار می‌گیرد باید دارای مقادیری مایع و گاز باشد. توجه داشته باشید که اگر حجم کندانسور کمتر از اواپراتور باشد یا سیستمی وجود داشته باشد که بتواند عملیات پمپ داون را پیش بینی کند، از شیر رسیور دانفوس استفاده می‌ شود.

  همچنین لازم است بدانید در صورتی که اجزای سیستم شما در حال تعمیر باشند، می‌ توانید از شیر رسیور این برند برای نگهداری کردن از آن استفاده کنید. امروزه این شیرها کاربرد فراوانی در سیستم های سردخانه داشته‌ اند. اما با این حال هنوز هم افرادی هستند که از این سیستم استفاده نمی‌کنند. چرا که در این شیر، سیالی وجود دارد که گاز و مایع بوده و ممکن است عملیات سردسازی به درستی انجام نشود.

  چه زمانی نیازمند یک شیر رسیور danfoss هستیم؟

  توجه داشته باشید که هیچ ضرورتی برای استفاده از  شیر رسیور دانفوس وجود ندارد. بیشتر در اسپلیت که در این سیستم ها خط مبرد طولانی بوده و نیازمند شارژ زیاد مبرد هستند، یا سیستم هایی که دارای چند اواپراتور باشند و مبرد بیشتری نیاز داریم، به شیر رسیور نیازمندیم. اما اگر سیستم فقط با یک اواپراتور کار کند و شرایط محیطی آن پایدار باشد، نصب رسیور موضوع مفیدی محسوب نمی ‌شود. اگر کندانسور مورد نظر کافی بوده و اواپراتور شما برای شارژ مبرد باشد، می ‌تواند برای پمپ دان تمام مبرد را جمع کند.

  اگر مقدار مبرد مایع در سیستم زیاد باشد، سبب می‌ شود به کندانسور آسیب برسد و بهتر است بدانید که شارژ بیش از حد مبرد برای عملکرد آن مناسب نخواهد بود. تا هنگامی که شارژ مبرد به اتمام نرسد، وجود شیر رسیور برند دانفوس برای شارژ مناسب کمک شایانی خواهد کرد. سیستم مشخص کننده نیازمند یک شیر رسیور بوده؛ بنابراین در طراحی یک سیستم توجه داشته باشید که ابعاد کندانسور را مورد توجه قرار دهید و کمی آن را بزرگتر انتخاب کنید.

  بهترین فروشگاه برای خرید شیر رسیور دانفوس 

  شیر رسیور برند دانفوس انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها نیز دارای سایزهای مختلفی هستند. قیمت شیر رسیور danfoss با توجه به سایز آن تعیین می ‌شود. نوسانات قیمت ارز نیز بر روی قیمت نهایی این نوع شیر تاثیرگذار است. توجه داشته باشید که برای خرید شیر رسیور برند دانفوس حتما از فروشگاه و سایت های معتبر اقدام کنید. امروزه با وجود غیرحضوری شدن فروشگاه‌ ها و خرید آنلاین، تشخیص جنس اصل امری دشوار بوده؛ بنابراین اولین گام پیش از خرید می تواند انتخاب فروشگاهی معتبر باشد. مسترکول به عنوان یکی از فروشگاه های معتبر، بیش از یک دهه در حوزه تجهیزات برودتی فعالیت می کند. پشتیبانی سایت به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی و پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان است. برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید می توانید با شماره تلفن های داخل سایت تماس بگیرید.

  منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  مشتریان عزیز با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.

  مشتریان عزیز
  با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.