انواع روغن

دسته بندی ها
  برند
   • بیتزربیتزر
   • پتروناس
   • جی بی
   • دانفوسدانفوس
   • روبین ایر
   • سانیسوسانیسو
   • سی پی اس
   • گالفگالف
   • مسترکول

   محصولات

   نمایش 9 24 36

   روغن 3 جی اس SUNISO 3GS

   روغن کمپرسور سانیسو SUNISO 3GS

   • چگالی (در دمای 15 درجه سانتی گراد): 0.916
   • واحد بسته بندی گالن 4 لیتری
        

   روغن 4 جی اس سانیسو SUNISO 4gs

   روغن کمپرسور سانیسو SUNISO 4GS
   • چگالی (در دمای 15 درجه سانتی گراد): 0.916
   • واحد بسته بندی گالن 4 لیتری
   • سازگاری داشتن با اکثر مبرد های فریونی
        

   روغن 4 جی اس سانیسو SUNISO 4GS

   روغن کمپرسور سانیسو SUNISO 4GS
   • چگالی (در دمای 15 درجه سانتی گراد): 0.916
   • واحد بسته بندی گالن 4 لیتری
   • سازگاری داشتن با اکثر مبرد های فریونی
        

   روغن اس ال sl100

   ویژگی های روغن sl 100 روان کننده‌ای استری از جنس پلی‌ال‌استر
    

   روغن اس ال suniso sl 68

   ویژگی های روغن سانیسو اس ال SL68 روان کننده‌ای استری از جنس پلی‌ال‌استر      

   روغن پمپ وکیوم پتروناس

   روغن وکیوم پطروناس PETRONAS VACUUM PUMP OIL اکسیداسیون پایین در کنار پایداری بالا و دوام طولانی مدت روغن از ویژگی های این محصول می باشد.        

   روغن پمپ وکیوم روبین ایر

   روغن وکیوم روبین ایر ROBIN AIR VACUUM PUMP OIL بسته بندی روغن های وکیوم روبینیر در شرایط خلاء صورت می گیرد که همین موضوع باعث شده کمترین میزان رطوبت را نسبت به سایر روغن های وکیوم داشته باشد.

          

   روغن پمپ وکیوم روبین ایر چینی

   روغن وکیوم چینی روبین ایر ROBIN AIR VACUUM PUMP OIL بسته بندی روغن های وکیوم روبینیر در شرایط خلاء صورت می گیرد که همین موضوع باعث شده کمترین میزان رطوبت را نسبت به سایر روغن های وکیوم داشته باشد.

          

   روغن پمپ وکیوم سی پی اس CPS

   روغن وکیوم سی پی اس PRO SET CPS VACUUM PUMP OIL CPS موجب عمر طولانی در مقابل گرمایکاری و روان کاری پمپ وکیوم می گردد در صورتی که ترکیب پذیری با رطوبت و اکسیژن کم باشد .  

          

   روغن پمپ وکیوم مسترکول MASTERCOOL

   روغن وکیوم مسترکول MASTERCOOL VACUUM PUMP OIL این روغن موجب عمر طولانی در مقابل گرمایکاری و روان کاری پمپ وکیوم می گردد در صورتی که ترکیب پذیری با رطوبت و اکسیژن کم باشد.  

          

   روغن سانیسو 5 جی (SUNISO 5G)

   روغن کمپرسور سانیسو SUNISO 5G چگالی (در دمای 15 درجه سانتی گراد): 0.916        

   روغن سانیسو اس ال 170 (SUNISO Sl 170)

   ویژگی های روغن سانیسو اس ال SUNISO SL170 روان کننده‌ای استری از جنس پلی‌ال‌استر
        

   انواع روغن
   روغن ها و روان کننده ها
   روغن ها و روان کننده ها نقش بسزایی را درسیکل تبرید ( چیلرهای تراکمی و سردخانه های فریونی ) ایفا می کنند .
   ما برای معرفی محصولات این بخش ابتدا روغن های مورد استفاده در چیلرها را به دو گروه کلی تقسیم کرده ایم:

   گروه اول : روغن کمپرسور

   گروه دوم : روغن وکیوم

   روغن کمپرسور همانگونه که از نامش پیداست در سیکل تبرید و در کمپرسورها کاربرد دارند و بنا به نوع کمپرسور و مبرد سیکل تبرید انتخاب می شوند که در پایین به شرح آن پرداخته ایم .

   روغن وکیوم که مورد استفاده در دستگاه پمپ وکیوم است و به واسطه عملکرد پمپ وکیوم در سیکل خلا ایجاد شده تا رطوبت از سیکل خارج شود چرا که وجود رطوبت باعث آسیب های زیادی به سیکل شده که هرکدام از این آسیب ها بوجود آورنده هزینه های نگهداری سرسام آوری خواهند شد از این رو به شما دوستان عزیز توصیه می شود که حتما روغن های مورد نیاز خود را از مراکزی تهیه فرمایید که اصالت کالا را برای شما تضمین کرده .

   همچنین در نظر داشته باشید هر روغنی را نباید در سیکل و دستگاه خود استفاده نمایید گاهی دیده می شود که روغن های تقلبی با نصف قیمت کالای اصلی ارائه می گردد و باعث می شود تا مشتریانی که قیمت را ملاک خود در خرید قرار می دهند اقدام به خرید این محصولات کرده و متاسفانه پس از راه اندازی سیستم خود مجبور به پرداخت چندین برابری هزینه اختلاف روغن اصلی و فیک را بدهند تا دستگاه به حالت خود بازگردد .

   روغن كمپرسور سردخانه
   روغن ها و روان كننده ها (روغن كمپرسور )در سيكل تبريد ( چيلرتراكمي , سردخانه فريوني ) نقش مهمي را ايفا مي كنند . روان كاري قطعات مختلف كمپرسور كه به واسطه حركت آنها تغيير فشار در مبرد ايجاد مي شود نقش بسزايي دارد چرا كه به واسطه روغن ( روان كار ) دو اتفاق رخ مي دهد . اول اينكه روغن باعث مي شود تا در زمان حركت قطعات متحرك كمپرسور اصطكاك كمتري به وجود بيايد كه همين امر باعث طولاني شدن عمر كمپرسور و بالا رفتن راندمان آن مي شود . دوم اينكه به واسطه روغن دماي سيستم كه در اثر حركت مكانيكي قطعات بالا رفته كاهش مي يابد .

   در مجموع مستركول طيف كاملي از روغن هاي كمپرسور از برندهاي گوناگون و در اندازه هاي مختلف موجود است . در ادامه به معرفي انواع روغن كمپرسور مي پردازيم.

   روغن هاي كمپرسور را از نظر نوع توليد مي توان به سه گروه تقسيم كرد:

   گروه اول : روغن معدني ( MO )

   گروه دوم : روغن پلي ول استر (POE)

   گروه سوم :روغن الكيل بنزن (AB)

   گروه اول كه گروه روغن هاي معدني هستند با علامت اختصاري MO معرفي مي شوند .از پركاربردترين روغن هاي برودتي هستند .به عنوان مثال روغن هاي 4GS و 3GS ساخت شركت سانيسو از همين گروه مي باشند .

   گروه دوم روغن پلي ول استر كه با نام اختصاري POE معرفي مي شوند از نوع روغن هاي مصنوعي مي باشند و اين گروه به شدت رطوبت را جذب مي كنند .سري SL شركت سانيسو مانند SL22 , SL68 , SL100 , SL32 را مي توان به عنوان نمونه براي اين گروه از روغن هاي كمپرسورچيلر معرفي كرد.

   گروه سوم روغن ها بنام الكيل بنزن و با علامت اختصاري AB نشان داده مي شوند . همانند گروه اول يعني روغن هاي معدني هستند روغن بيتزر با كد B100 از اين گروه روغن ها مي باشد .

   در مجموعه مستر كول شما مي توانيد روغن هاي كمپرسور از برندهاي معروف دنيا همچون سانيسو , گالف , بيتزر , را با كدهاي مختلف تهيه فرماييد .

   براي روغن سانيسو دو گروه اصلي GS , SL همانند روغن هاي 4GS , 3GS , SL100 , SL32 , SL68 , SL22

   براي روغن گالف دو كد كالا شامل :

   ISO VG 68 معادل روغن 4GS سانيسو

   ISO VG 32 معادل روغن 3GS سانيسو

   و روغن هاي بيتزر هم در كدهاي BSE و گروه B در شماره هاي گوناگون مانند BSE32 , BSE55 , B5.2 , B100 , BSE170 , B320SX در بسته بندي هاي 1 , 5 , 10 ليتري را به راحتي تهيه فرماييد .

   نكته : در صورتي كه روغن كمپرسورمصرفي خود را نمي شناسيد و از توان و ظرفيت چيلر و كمپرسور دستگاه خود مطلع نيستيد مي توانيد با ارسال عكس كمپرسور روغن مورد نياز خود را تهيه فرماييد .

   Compressor oil
   روغن وكيوم :

   پمپ هاي وكيوم ( پمپ خلا ) جهت تخليه هوا از سيستم هاي برودتي نيازمند روغن وكيوم هستند. روغن وكيوم داراي رطوبت پايين تري نسبت به ساير روغن ها است.

   روغن وكيوم موجود در مجموعه مستركول دربسته بندي هاي 1 ليتري ، 4 ليتري و 5 ليتري از معتبرترين توليد كنندگان روغن گردآوري شده برندهايي همچون روغن وكيوم روبينر، پطروناس ، سانيسو ، cps ، jb ،بلك گلد ، مستركول كه همگي از برندهاي خوش نام روغن وكيوم هستند .

   ازجمله برندهای معتبر روغن کمپرسور می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
   روغن کمپرسور سانیسو
   روغن کمپرسور بیتزر
   روغن کمپرسور گالف
   روغن کمپرسوردانفوس

   منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
   سبد خرید
   برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
   مشتریان عزیز با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

   برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.

   مشتریان عزیز
   با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

   برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.