چک ولو دانفوس

دسته بندی ها

  محصولات

  نمایش 9 24 36

  چک ولو NRV10 دانفوس 3/8

  شیر یکطرفه مهره ای دانفوس 3/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV10 این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو NRV12 دانفوس 1/2

  شیر یکطرفه مهره ای دانفوس 1/2  DANFOSS CHECK VALVE NRV 12 این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو NRV16 دانفوس 5/8

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 5/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV 16 این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو NRV16s دانفوس سایز 5/8

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 5/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV 16s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو دانفوس NRV10s سایز 3/8

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 3/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV 10s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو دانفوس NRV12s سایز 1/2

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 1/2 DANFOSS CHECK VALVE NRV 12s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو دانفوس NRV19s سایز 7/8

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 7/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV 19s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو دانفوس NRV28s سایز 1/8-1

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 1/8-1 DANFOSS CHECK VALVE NRV28s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو دانفوس NRV35s با سایز 3/8-1

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 3/8-1 DANFOSS CHECK VALVE NRV 35s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو دانفوس NRV35s باسایز 5/8-1

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 5/8-1 DANFOSS CHECK VALVE NRV 35s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  معرفی کامل شیر چک ولو دانفوس| قیمت چک ولو دانفوس

  اگر در زمینه صنایع برودتی فعالیت می‌کنید یا تجربه تعویض قطعات سردخانه را دارید، حتما با نام دانفوس آشنایی دارید. دانفوس از بزرگترین شرکت های تولیدکننده محصولات تبریدی و تهویه مطبوع است که سابقه تولید شیرآلات، ابزارهای کنترلی، کمپرسور، شیرآلات برودتی، مبدل های حرارتی و … را داراست. چک ولو دانفوس نوعی شیر یک طرفه است که جهت نصب در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. چک ولو یکی از کاربردی ‌ترین شیرآلات تبریدی بوده که در بازار به عنوان شیر بدون بازگشت دانفوس یا شیر یک طرفه Danfoss نیز شناخته می‌شود. در سیکل های تبریدی برگشت جریان مبرد به داخل کمپرسور سبب ایجاد اختلال در عملکرد سیستم می‌ شود. لذا استفاده از این شیر موجب اصلاح مسیر عبور جریان شده و از بازگشت مبرد در خلاف جهت جلوگیری می‌کند. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با ویژگی ها، قیمت و نحوه خرید چک ولو دانفوس آشنا شوید.

  انواع چک ولو دانفوس

  تنوع در میان شیرهای یک طرفه دانفوس بسیار زیاد است و شما می ‌توانید برای هر اندازه ای که بخواهید از مدل های گوناگون استفاده کنید. در واقع تنوع بالا و کیفیت مطلوب محصولات برند دانفوس آن را به انتخابی ایده‌آل تبدیل می‌ کند. تنوع این محصول از لحاظ حالت قرارگیری، در دو نوع مستقیم و 90 درجه وجود دارد؛ اما در حالت کلی، در سه دسته جوشی، جوشی پایه بلند و پیچی قرار می‌گیرد. مدل پیچی به علت سهولت در نصب، نسبت به سایر مدل ها متداول تر است و نوع جوشی آن نیز می‌ تواند فشار بالایی را تحمل کند. برای مثال چک ولو دانفوس NRV از نوع مستقیم است و NRVH در تهویه مطبوع تجاری، صنعتی و سیستم‌های تبریدی استفاده می‌شوند.

  ویژگی های مهم شیر بدون بازگشت دانفوس

  شیرهای چک ولو برند دانفوس دارای دو نوع جوشی و مهره‌ای بوده که در سایزهای مختلف تولید می شوند. شیرهای یک طرفه در تمامی سیستم های تبریدی به طور گسترده قرار گرفته و از سیستم شما محافظت می‌کنند. از جمله ویژگی های شیرهای دانفوس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارای دو مدل مستقیم و زاویه ‌دار جهت اتصال آسان به سیستم است.
  • طراحی یکپارچه جهت کاهش خطر نشتی در نوع جوشی
  • چک ولو دانفوس دارای پیستون داخلی جاذب مناسب برای نصب در خطوط دارای لرزش مانند خط دیسشارژ کمپرسور
  • افت فشار پایین حین کار
  • کیفیت تولید بالا
  • تولید در سایزهای مختلف برای استفاده در سردخانه های فریونی و چیلرهای تراکمی
  • دارای فنر قوی برای استفاده در سیستم های کمپرسور موازی با ارتعاشات و لرزش های بسیار
  • مجهز به دمپر داخلی جهت نصب در خط دهش برای پوشش حرکت پالسی مبرد
  • دارای لوله اکسپند شده جهت تسهیل جوشکاری
  • تحمل فشار تا 45 بار
  • قابلیت حک شدن جهت جریان

  نحوه عملکرد شیر یک طرفه دانفوس

  از چک ولو دانفوس جهت کنترل جریان مبرد گاز فریون در مراحل  برفک زدایی با گاز داغ، دستگاه های چند اواپراتوری تبریدی و کندانسورهای بالاتر از کمپرسور به کار می رود. گاهی اوقات نیز شیر بدون بازگشت را با شیر اطمینان ترکیب می‌کنند. اگر سیال به طور برعکس جریان یابد ممکن است به قطعات صدمه وارد کند؛ در نتیجه استفاده از شیر بدون بازگشت ضروری خواهد بود. اگر سیال خلاف جهت مشخص حرکت کند، شیر بسته خواهد شد. همچنین جهت استفاده از حداکثر ظرفیت سیستم، باید از جریان برگشتی جلوگیری شود تا راندمان موتور بهبود یابد. چک ولو دانفوس جهت یک طرفه کردن جریان سیال، از عملکرد پیستونی استفاده می‌کند. زمانی که جریان آغاز می‌ شود، پیستون حرکت کرده و مسیر لوله را باز می‌کند.

  اگر شدت جریان از حد معین کمتر شود، پیستون به مکان اولیه باز می‌گردد و جلوی بازگشت سیال گرفته می ‌شود. استفاده از پیستون پایین رونده در خطوطی مانند دیس شارژ کمپرسور که امکان ایجاد پالس دارند، انتخابی مناسب خواهد بود. شایان به ذکر است که هنگام نصب این شیر ابتدا محل نصب را به خوبی تمیز کرده و برای جوشکاری از مواد پرکننده با نقطه ذوب پایین استفاده کنید. همچنین از تماس شعله جوشکاری با بدنه چک ولو دانفوس خودداری نمایید؛ زیرا موجب خرابی و افت کیفیت عملکرد شیر می‌ شود. جهت نصب صحیح قطعه بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  عوامل موثر بر قیمت چک ولو برند دانفوس

  بازه قیمتی مدل های گوناگون چک ولو Danfoss متغیر است. همچنین به علت نوسانات بازار و عدم ثبات قیمت ارز، قیمت چک ولو برند دانفوس نیز مانند سایر محصولات صنعتی متغیر می باشد. مشخصه هایی که مستقیما بر قیمت چک ولو دانفوس اثرگذار هستند شامل سایز و ابعاد، نوع اتصال، جنس شیر و غیره می ‌شوند.

  راهنمای خرید چک ولو Danfoss

  چک ولو جهت نصب در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع مسکونی و صنعتی طراحی شده است. شیرهای یک طرفه بسته به نوع استفاده از مواد فلزی و غیرفلزی ساخته می‌ شوند، اما هنگام خرید باید به محیط مورد استفاده، دما و فشار کاری، طول عمر محصول (شامل تعمیر و نگهداری) و خورندگی آن دقت کنید. چک ولو در خط دهش یا مسیر خروجی کمپرسور، پس از سپراتور یا جداکننده روغن و قبل از کندانسور قرار می‌گیرد. لذا یکی از مهم ترین اجزا در کارکرد صحیح سیکل های برودتی است و خرید نوع مرغوب آن تأثیر فزاینده‌ای بر طول عمر سیستم برودتی و راندمان موتور شما خواهد داشت.

  چک ولو دانفوس یکی از بهترین شیرهای یکطرفه بازار شناخته شده است و برای استفاده از این محصول در فشارهای مختلف باید ابعاد شیر را حتما مد نظر قرار دهید. همچنین جنس بدنه شیر یک طرفه دانفوس از برنج و مس بوده و فنر استفاده شده در آن نیز از جنس فولاد بسیار قوی است. برخی مدل های افقی و شیب دار این برند نیز وجود دارند که در بسیاری از موارد کاربردی هستند.

  سخن پایانی

  چک ولو جزو جدایی ناپذیر سیستم های برودتی است که به بهبود عملکرد موتور کمک کرده و از بروز اختلال در سیکل سیستم جلوگیری می‌ کند. خرید محصولی با کیفیت بالا و شناخته شده با سابقه درخشان، از مهم ترین فاکتورهای پیش از خرید به شمار می روند. دانفوس یکی از برندهای محبوب تولیدکننده ابزار در زمینه صنایع برودتی است که تنوع بالایی در محصولات خود دارد. برای تهیه محصولات اصلی و مرغوب دانفوس بهتر است از فروشگاه های مطمئن خرید کنید. مجموعه ما با نام مسترکول کلیه محصولات این برند را با قیمتی مناسب به فروش می رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ای رایگان، می توانید با شماره تلفن های داخل سایت تماس بگیرید.