اکسپنشن ولو

دسته بندی ها
  برند
   • آلکوآلکو
   • دانفوسدانفوس
   • کستلکستل

   محصولات

   نمایش 9 24 36

   اکسپنشن ولو NBE6ZAA

   اکسپنشن 6 تن آلکو با گاز ALCO EXP VALVE NBE 6 ZAA ODF 1/2*5/8 R410A طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا  

   اکسپنشن ولو NBE8ZAA

   اکسپنشن 8 تن آلکو با گاز ALCO EXP VALVE NBE 8 ZAA ODF 5/8*7/8 R410A طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا  

   اکسپنشن ولو TCLE 250 HW

   ALCO EXPANSION VALVE TCLE 250 HW طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا PS: 46 / 31 bar with XB / XC power assembly TS: -45 ... +65°C نکته:طول بالب برای TJRE ,TCLE یک و نیم متر و برای سریTHRE,TIRE,TERE سه متر می باشد.    

   اکسپنشن ولو TCLE 300 HW

   ALCO EXPANSION VALVE TCLE 300 HW طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا PS: 46 / 31 bar with XB / XC power assembly TS: -45 ... +65°C نکته:طول بالب برای TJRE ,TCLE یک و نیم متر و برای سریTHRE,TIRE,TERE سه متر می باشد.  

   اکسپنشن ولو TERE 42 NW آلکو

   ALCO EXPANSION VALVE ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا PS: 46 / 31 bar with XB / XC power assembly TS: -45 ... +65°C نکته:طول بالب برای TJRE ,TCLE یک و نیم متر و برای سریTHRE,TIRE,TERE سه متر می باشد.  

   اکسپنشن ولو TIE-HW آلکو

   ALCO EXPANSION VALVE TIE-HW ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا TS: -45 ... +20°C نکته:طول بالب برای TJRE ,TCLE یک و نیم متر و برای سری THRE,TIRE,TERE سه متر می باشد.    

   اکسپنشن ولو آلکو NBE10ZAA

   اکسپنشن 10 تن آلکو با گاز ALCO EXP VALVE NBE 10 ZAA ODF 5/8*7/8 R410A طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا  

   اکسپنشن ولو آلکو NBE12ZAA

   اکسپنشن 12 تن آلکو با گاز ALCO EXP VALVE NBE 12 ZAA ODF 5/8*7/8 R410A طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم    

   اکسپنشن ولو آلکو NBE7ZAA

   اکسپنشن 7 تن آلکو با گاز ALCO EXP VALVE NBE 7 ZAA ODF 1/2*5/8 R410A طراحی مدولار برای مونتاژ و سرویس دهی آسان ثبات بسیار خوب بدلیل نیروهای ایجاد شده توسط قطر بزرگ دیافراگم مواد و فرآیندهایی با کیفیت بالا  

   پایه اکسپنشن 10331 آلکو

   پایه اکسپنشن10331 با اتصال جوشی: متناسب با ورودی وخروجی (7.8و7.8)برحسب اینچ (1.8  1و 1.8  1 ODM) متناسب با ورودی وخروجی (22و22)برحسب میلیمتر

   پایه اکسپنشن 9149 آلکو

   پایه اکسپنشن9149 با اتصال جوشی: متناسب با ورودی وخروجی (7.8و7.8)برحسب اینچ (1.8  1و 1.8  1 ODM) متناسب با ورودی وخروجی (22و22)برحسب میلیمتر

   پایه اکسپنشن 9153 آلکو

   پایه اکسپنشن9153 با اتصال جوشی: متناسب با ورودی وخروجی (7.8و7.8)برحسب اینچ (1.8  1و 1.8  1 ODM) متناسب با ورودی وخروجی (22و22)برحسب میلیمتر

   طریقه نصب اکسپنشن ولو| قیمت اکسپنشن ولو

   یکی از مهم‌ ترین و اساسی ترین اجزائی که در سیستم های سرمایشی بسیار پرکاربرد است، اکسپنشن ولو یا شیر انبساط است. به طور کلی این دستگاه وظیفه  دارد حجم عبوری مبرد را کنترل کرده و با انبساط مبرد، حالت مایعی که دارد را به گاز تبدیل کند.

   هنگامی که مبرد از مایع به گاز تبدیل شود، دما کاهش پیدا می کند. نصب شیر استاندارد و مرغوب می تواند، تاثیر زیادی بر نحوه عملکرد سیستم سرمایشی داشته باشد. ما در ادامه قصد داریم در مورد انواع اکسپنشن ولو، نحوه عملکرد شیر انبساط، قیمت اکسپنشن ولو و مراحل و محل نصب این شیر کاربردی، اطلاعات کاملی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

    

   نحوه عملکرد اکسپنشن ولو( شیر انبساط)

   سیستم تبرید تراکمی از دستگاه هایی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و در نهایت شیر انبساط تشکیل شده است. در سیکل تبرید، ابتدا مبرد به کمپرسور وارد می‌ شود و پس از آن وارد کندانسور خواهد شد. وقتی مبرد به کمپرسور ورود پیدا می کند، حالت گاز دارد و پس از اینکه وارد کندانسور شد، به مایع تبدیل می شود. هنگامی که مایع به اواپراتور وارد شود، تبخیر می گردد و در نتیجه سیال مجددا به گاز تبدیل می شود.

   برای تبخیر شدن، فشار مبرد باید کاهش پیدا کند که اکسپنشن ولو در واقع این وظیفه را بر عهده دارد. از این رو فشار مبرد فیبل از اینکه به اواپراتور وارد شود، توسط این شیر کاهش پیدا می کند. این شیر هم فشار مبرد را کاهش می دهد و هم حجم مبردی که قرار است وارد اواپراتور شود را کنترل می کند.

    

   معرفی اکسپنشن ولو ترموستاتیک 

   اکسپنشن ولو گرمایی یا همان ترموستاتیک یکی از رایج‌ ترین قطعه‌ هایی است که به جهت کاهش فشار در سردخانه و چیلر‌ های تراکمی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این وسیله نوعی شیر اتوماتیک است که جریان مبرد را در اواپراتور محفاظت می کند. اگر بار اواپراتور افزایش پیدا کند، جریان مبرد نیز افزایش می یابد و اگر بار اواپراتور کم باشد، جریان مبرد نیز کاهش پیدا خواهد کرد. در نتیجه این فرایند نیز به افزایش راندمان چیلر و کمپرسور منجر خواهد شد.

   عملیات کنترل تزریق مایع توسط دیافراگم در قسمت داخلی آن  انجام می شود. این دیافراگم از طریق انقباض و تغییر حجم انبساط درون حباب شیر انبساط که در قسمت خروجی خط مکش کمپرسور نصف شده، تغییر وضعیت می دهد و مسیر جریان مبرد را باز و بسته می کند.

    

   معرفی اکسپنشن ولو الکترونیکی 

   اکسپنشن ولو الکترونیکی  قبل از اواپراتور و درست در خط مایع نصب می گردد که نقش اصلی آن انبساط کاهش فشار مبرد از فشار کندانسور می باشد. یکی دیگر از وظایف اصلی که اکسپنشن ولو الکترونیکی دارد، اینست که حجم مبرد را کنترل کند.

   این فرایند به صورت الکترونیکی بسیار دقیق صورت می گیرد و بهتر است بدانید که نصب شیر برقی قبل از اکسپنشن ولو الکترونیکی ضروری نیست. عملکرد این نوع شیر به نسبت شیر انبساط ترموستاتیکی دقیق تر و بهتر است و می ‌تواند انتخاب خوبی برای مبرد های خاص و دمای زیر صفر باشد.

    

   عوامل موثر بر قیمت اکسپنشن ولو 

   شیر انبساط انواع مختلفی دارد که این شیرها با توجه به نوع مبرد، سایز و برندشان قیمت گذاری خواهند شد. هر چقدر سایز اکسپنشن ولو بزرگ‌ تر باشد، دقت آن نیز بالاتر بوده؛ بنابراین بدیهی است که قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که باید این شیر‌ها را از شرکت های معتبر خریداری کنید.

   نوع مبرد نیز یکی از دیگر مواردی است که می‌ تواند بر قیمت تاثیرگذار باشد. هر چقدر قدرت انبساط مبرد بیشتر باشد، مبرد خاص تر و نرخ آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بهتر است بدانید که هر چقدر شیر انبساط توانایی بیشتری در منبسط کردن مایع مبرد داشته باشد، در نتیجه توانایی تولید افزایش می یابد.

    

   مراحل نصب اکسپنشن ولو 

    

   1. شیر انبساط باید در نزدیکی اواپراتور نصب گردد. توجه داشته باشید که اگر اواپراتور دارای پخش کن باشد، این بخش باید در قسمت خروجی شیر نصب شود. دقت کنید که اگر نتوانستید پخش کن را در خروجی نصب کنید، فاصله آن و شیر را باید حداقل 24in در نظر بگیرید. از طرفی برای حفظ سرعت مناسب، باید لوله مابین را با سایز کوچک تری انتخاب کنید؛ ضمنا این کار باعث توزیع بهتر در مبرد می شود.
   2. شیر‌های انبساطی که بدنه بزرگی دارند، برای اینکه لرزش به آن ها آسیبی وارد نکند باید توسط یک ساپورت نگه داشته شوند.
   3. شیر انبساط باید رو به بالا یا رو به پایین باشد و در درون خود پخش کن تغذیه نماید تا عمل توزیع مبرد در کویل اواپراتور به راحتی صورت بگیرد.

    

   سخن آخر 

   به طور کلی یکی از قسمت های اصلی سیستم سرمایشی تراکمی اکسپنشن ولو است و وجود این شیر انبساط در مدار سرمایشی ضروری است. کیفیت عملکرد و دقت آن تأثیر بسیار زیاد و مستقیمی در سردخانه و افزایش راندمان چیلر خواهد داشت. همانطور که گفتیم عملکرد این قسمت از سیستم بسیار مهم است، پس باید دقت زیادی بر تنظیم و نصب آن شود.

   شیر‌های انبساط ترموستاتیک به نسبت شیر‌های انبساط الکترونیکی دقت کمتری دارند؛ اما توجه داشته باشید که آسیب پذیری آن ها کمتر از شیرهای انبساط الکترونیکی است و کمتر شاهد خلل در عملکرد آن ها خواهید بود. شما نیز می توانید برای خرید اکسپنشن ولو و اطلاع از قیمت آن با شماره های درج شده داخل سایت مستر کول تماس بگیرید.

    

   منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
   سبد خرید
   برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
   مشتریان عزیز با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

   برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.

   مشتریان عزیز
   با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

   برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.