شیر برقی

دسته بندی ها

  محصولات

  نمایش 9 24 36

  بوبین شیر برقی آلکو AMG

  ALCO EMERSON SOLENOID COIL AMG
  • قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم.
  • عایق دربرابر رطوبت.
  • کارایی مناسب در دمای محیط تا 50 درجه سانتیگراد.
  • کد محصول نامبرده 057342 می باشد.
   

  بوبین شیر برقی آلکو ASC

  ALCO COIL ASC کد محصول نامبرده 801064 می باشد قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم عایق دربرابر رطوبت کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃50  

  بوبین شیر برقی آلکو ASC چینی

  Alco COIL ASC کد بوبین نامبرده 801064 می باشد قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم عایق دربرابر رطوبت کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃50

  بوبین شیر برقی آلکو ESC

  alco coil ESC کد محصول نامبرده 801031 می باشد قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم عایق دربرابر رطوبت کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃60+40-

  بوبین شیر برقی اسپورلن MKC-2

  کویل اسپورلن SPORLAN COIL MKC-2
  • قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم
  • کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃ 50
  • عایق دربرابر رطوبت

  بوبین شیر برقی پارکر RT14

  کویل پارکرPARKER COIL RT14 کد بوبین نامبرده 304994 می باشد قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم عایق دربرابر رطوبت کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃50

  بوبین شیر برقی دانفوس سوکت دار

  بوبین سوکت دار دانفوس danfoss-coil-Socket کد محصول نامبرده 018F6701 می باشد قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم عایق دربرابر رطوبت کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃40-تا80

  بوبین شیر برقی دانفوس سیم دار

  بوبین سیم دار دانفوس danfoss-coil-wired کد محصول نامبرده 018F6251  می باشد قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم عایق دربرابر رطوبت کارایی مناسب در دمای محیط تا ℃40-تا80  

  بوبین شیر برقی کستل 9100/HM2 RA2

  کویل Castel coil HM2 9100/RA2 قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم و داشتن عایق درمقابل رطوبت وکارایی مناسب در دمای محیط تا ℃50    

  بوبین شیر برقی کستل 9100/HM2 RA4

  کویل CASTEL COIL HM2 9100/RA4 قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم وداشتن عایق درمقابل رطوبت وهمچنین کارکرد بالا در دمای محیط تا ℃50  

  بوبین شیر برقی کستل HM2 9100/RA6

  Castel coil HM2 9100/RA6 قابلیت اتصال این بوبین به وسیله جعبه تقسیم وداشتن قابلیت عایق رطوبت همچنین کارایی در انواع مختلف شیر برقی های بازدارد.  

  بوبین شیر برقی کستل HM3 RD1/9120

  Castel coil HM3 RD1/9120 قابلیت اتصال توسط جعبه تقسیم وداشتن عایق درمقابل رطوبت همچنین کارایی بالا در دمای محیط تا ℃50  

  شیر برقی چیست؟| انواع شیر برقی | قیمت شیر برقی صنعتی

  مجموعه ها و کارخانه های صنعتی، علاوه بر اشتغال زایی، در رونق اقتصادی کشور نیز تاثیر بسزایی دارند. به همین خاطر وجود و فعالیت این مجموعه ها اهمیت زیادی در کشور دارد. یکی از مواردی که در روند فعالیت و تولیدات کارخانه های صنعتی اثر می گذارد، تجهیزات کارخانه است. هرچقدر که تجهیزات کارخانه و تاسیسات پیشرفته تر باشند، روند فعالیت آن نیز بهبود یافته و بهتر خواهد شد. یکی از این تجهیزات کاربردی و مهم، شیر برقی صنعتی می باشد که جریان گاز و مایعات در سیستم های صنعتی را کنترل می کند. شیر برقی یکی از انواع شیرآلات صنعتی محسوب می ‌شود که در این مطلب قصد داریم به معرفی، کاربرد ها و انواع آن بپردازیم. اگر در مجموعه های صنعتی فعالیت می کنید و یا قصد خرید شیر برقی را دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

  شیر برقی چیست؟

  شیر برقی یا سلونوئید ولو  یکی از انواع شیرآلات از خانواده شیرهای الکترومکانیکی به حساب می آید. شیر برقی دارای یک کویل الکتریکی و هسته فرومغناطیسی می باشد که داخل آن قرار دارند. اجزای داخل شیر برقی قابلیت جابه جایی داشته و به همین دلیل به عنوان یک سلونوئید یا سیم پیچ عمل می کند. این سیم پیچ دارای یک هسته می باشد که آن را پیستون می نامند و کاربرد آن، بستن یک حفره کوچک است.

  زمانی که جریان الکتریکی به سلونوئید اعمال می شود، این جریان میدان مغناطیسی ایجاد کرده و به پیستون داخل سلونوئید نیرو وارد می کند. به همین خاطر هسته یا پیستون جابه جا شده و با حرکت آن، مجرا باز و بسته می شود. معمولا از شیر برقی در تاسیسات، سیستم های هیدرولیکی و مکان های صنعتی برای باز و بسته کردن و یا کنترل شدت میزان جریان مایع و گاز استفاده می شود.

   

  انواع شیر برقی و کاربرد آن ها

  شیر برقی در تاسیسات صنعتی و برای کنترل جریان سیالات استفاده می شود. این تجهیزات دارای انواع متعددی هستند که هر کدامشان کاربرد خاصی دارند. در واقع می توان انواع شیرهای برقی را در دسته ها و گروه های مختلفی تقسیم بندی کرد. در موارد زیر به انواع شیر برقی و کاربرد آن ها اشاره می کنیم.

  1. شیر برقی NC یا (Normally close ) معمولی بسته:

  شیر برقی NC که به آن شیر برقی بسته یا معمولی بسته نیز گفته می شود، به این صورت عمل می کند که پس از قطع شدن جریان برق، مجرا و محل عبور سیال نیز در آن بسته می شود. به خاطر بسته شدن مجرای این نوع شیر برقی پس از قطع شدن برق، از آن ها برای کنترل میزان سیالات در موتورخانه ها استفاده می کنند.

   

  1. شیر برقی NO یا (Normally open) معمولی باز:

  شیر برقی NO یا معمولی باز، دقیقا بر خلاف شیر های NC عمل می کنند. به این صورت که مجرا و محل عبور سیالات در این نوع شیرها بعد از قطع شدن برق باز می شوند. این شیرهای برقی، بیشترین کاربرد را در شبکه های گازرسانی دارند و بیشتر در آن جا مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا پس از رخ دادن حوادثی مانند زلزله، جریان سیالات باید خیلی زود قطع شود و شیر برقی  NOگزینه مناسبی برای این کار می باشد.

   

  1. شیر برقی سروو:

  شیر سروو یکی از انواع شیرهای برقی می باشد که به خاطر داشتن دقت بالا در صنعت کاربرد و اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این نوع شیر برقی پنوماتیک، برخلاف دو نوع شیر قبلی با یک دستور مشخص باز و بسته نمی شود؛ بلکه میزان باز و بسته شدن شیر را  بر اساس سیگنال هایی که از طریق موتور سروو دریافت می کند مشخص کرده و به این علت دائما در حال تغییر است.

  1. شیر برقی پایلوت:

  شیر برقی پایلوت در انواع شیرهای غیر مستقیم دسته بندی می شود. نحوه عملکرد شیرهای برقی پایلوت به این صورت است که از طریق فشار وارد شده به مجرا یا ورودی دستگاه باز و یا بسته می شوند. این شیرها نسبت به دیگر سری شیرهای برقی سرعت کمتری داشته و با  فشار هوا دستگاه را کنترل می کنند.

   

  قیمت شیر برقی در سال 2023

  یکی از مواردی که در خرید شیر برقی تاثیر می گذارد، پایین بودن قیمت آن است. این وسیله نسبت به کاربرد و استفاده هایی که دارد، از قیمت پایین تری برخوردار است. البته باید توجه کنید که شیر برقی ارزان، دلیل بر خوب بودن آن نمی باشد؛ بلکه ممکن است از مواد نامرغوب و بی کیفیتی  ساخته شده باشد. به طور کلی فاکتورها و موارد مهمی وجود دارند که در تعیین قیمت گذاری این شیرها تاثیر زیادی می گذارند. این فاکتور ها عبارتند از جنس و کیفیت ساخت، عملکرد شیر برقی، نوع کاربرد محصول و غیره.  به همین خاطر قیمت اصلی این شیرها نسبت به فاکتورهایی که وجود دارد متفاوت می باشد و نمی توان یک قیمت را برای انواع شیرآلات برقی مثال زد. در نتیجه قبل از خرید شیر برقی باید اطلاعات کافی در مورد این محصول داشته باشید. همچنین این محصولات را از مکان هایی معتبر و مطمئن خریداری کنید.

  راهنمای خرید شیر برقی اورجینال

  شیر برقی جزو تجهیزات پیشرفته در صنعت به حساب می آید که به وسیله برق و نیروی مغناطیسی کار می کند. در واقع این شیر صنعتی، انرژی الکتریکی را به حرکت خطی تبدیل کرده و از این طریق برای کنترل سیالاتی همچون مایعات و گاز از آن استفاده می کند. معمولا شیر های برقی در تاسیسات و صنایعی چون رزین سازی، ساخت ماشین لباسشویی و ظرف شویی خانگی، آبیاری اتوماتیک مزرعه ها و دیگر موارد کاربرد دارند.

  برای خرید شیر برقی باید دقت داشته باشید که این وسایل را از مکان های معتبر خریداری نمایید. سایت مسترکول، یکی از تخصصی ترین سایت های فروش ابزارآلات و لوازم برودتی در ایران به شمار می آید که توانسته است بهترین محصولات را در اختیار خریداران قرار دهد. تیم مسترکول دارای کارشناسان مجرب و متخصص در این زمینه می باشد که شما مشتریان عزیز را در انتخاب محصول مورد نظر خود راهنمایی می کند.

   

  منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  مشتریان عزیز با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.

  مشتریان عزیز
  با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.