دسته محصولات

لو پرشر سوئیچ

دسته بندی ها

  محصولات

  لو پرشر سوئیچ Low pressure switch

  لو پرشر سوئیچ Low pressure switch کنترل کننده ایی است که نسبت به های پرشر سوئیچ دارای اهمیت بیشتری می باشد و اگر بخواهیم در یک سیستم از یکی از کنترل کننده های فشار استفاده کنیم، کنترل فشار پایین را ترجیح می دهیم زیرا فشار کم نشان دهنده ی دمای پایین در اواپراتور و فشار بالا نشان دهنده ی دمای بالا در اواپراتور می باشد که این نکته بسیار مهمی می باشد.

  وظیفه لو پرشر سوئیچ Low pressure switch چیست

  وظیفه لو پرشر سوئیچ Low pressure switch در سیکل تبرید این است که سیستم را رصد کرده و در مقابل خطراتی مانند از دست دادن گاز مبرد ( گاز فریون ) یا یخ‌زدگی کویل‌های اواپراتور، از سیستم محافظت می‌کند.

  قسمت های کنترل کننده فشار کم ( لوپرشر)

  • بدنه
  • ترمینال برق
  • فانوسه قابل ارتجاع
  • مجموعه فنرها و کلیدهای داخلی
  • لوله مویی یا رابط آن به سیستم برودتی
  • صفحه نمایش بر حسب واحد‌های فشار

  محل نصب لوپرشر

  لوپرشر، کنترل کننده فشار کم ( LPC) نزدیک کمپرسور نصب می شود به طوری که برای لوله رابط آن از لوله مسی ۱/۴ تا ۱/۸ استفاده می شود یا اینکه خود کنترل کننده فشار دارای یک لوله مویی می باشد. این لوله رابط به بخش فشار ضعیف متصل می شود و می تواند روی کارتل، مجید سرسیلندر یا روی لوله مکش نزدیک به کمپرسور متصل گردد تا مقداری از مبرد بخار شده مکش درون این لوله، جریان پیدا کند و به فانوسه کنترل کننده فشار کم فرمان دهد.

  عملکرد کنترل کننده فشار کم (لوپرشر)

  هنگامی که موتور گرم شود فشار آن افزایش یافته و سبب انبساط فانوسه و بسته شدن کلید کنترل کننده فشار میشود در نتیجه کمپرسور روشن میگردد.اما هنگامی که درجه حرارت اوپراتور از حد مجاز پایین تر رفت ، فشار آن نیز کم می‌شود و گاز داخل فانوسه منقبض شده و کلید را باز می کند و موجب قطع برق و خاموش شدن کمپرسور می گردد.

  نکته: کنترل کننده ها در مدار برق سری بسته می شوند تا در هنگام تغییرات فشار، سیستم را خاموش کند.

  کنترل کننده های فشار دارای یک صفحه قفل کننده در بالای آن می باشد که برای جلوگیری بهم زدن تنظیمات آن را نصب می‌کند که در هنگام تنظیمات باید این صفحه را خارج کنیم.

  لو پرشرهای موجود در فروشگاه مسترکول از برندهای معتبر جهانی از قبیله آلکو، دانفوس و ساگنومیا می باشد. این لوپرشر ها در دو مدل ریست دار و بدون ریست و با فشار های کاری مختلف طراحی شده اند.

  جهت آشنایی شما عزیزان با خصوصیات لوپرشر سوئیچ در اینجا به بررسی بیشتر از لو پرشردانفوس می پردازیم :

  لو پرشر سوئیچ دانفوس kp1

  لو پرشر سوئیچ دانفوس kp1 را می توان شناخته شده ترین لو پرشر سوئیچ در بازار ایران دانست چرا که هم قیمت مناسبی نسبت به سایر برندها داشته و هم از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است . لازم به ذکر است لو پرشرسوئیچ دانفوس اصلی ساخت کشور لهستان بوده و نمونه های چینی تقلبی آن نیز در بازار موجود است از این رو در هنگام خرید از فروشنده بخواهید که نمونه اصلی را به شما بدهد .
  جدول مشخصات فنی لو پرشر دانفوس kp1

  همانطور که مستحضر هستید لو پرشرها در دو مدل ریست دار و بدون ریست طراحی شده اند که ما دراینجا جدول مشخصات فنی لوپرشر ریست دار دانفوس kp1 را قرار داده ایم :

  منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  دسته بندی محصولات