شیر دستی

دسته بندی ها

  محصولات

  نمایش 9 24 36

  دیافراگم شیر ساندرز

  لاستیک شیر ساندرز VALVE SAUNDERS DIAPHRAGM دیافراگم ولو سندرز دارای عملکرد فوق العاده و مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در دماهای بالا را دارد.

  شیر دستی دانفوس “1/2 BML 12

  شیر دستی (“1/2 مهره ای) DIAPHRAGM VALVE BML12 شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0141 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دانفوس “1/2 BML 12s

  شیر دستی (“1/2 جوشی) DIAPHRAGM VALVE BML 12s شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0142 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دانفوس “1/4 BML 6

  شیر دستی ("1/4 مهره ای) DIAPHRAGM VALVE BML 6 شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0101 نیزشناخته می گردد.  

  شیر دستی دانفوس “3/8 BML 10

  شیر دستی (“3/8 مهره ای) DIAPHRAGM VALVE BML 10 شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0127 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دانفوس “3/8 BML 10s

  شیر دستی (“3/8 جوشی) DIAPHRAGM VALVE BML10s شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0122 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دانفوس “5/8 BML 15

  شیر دستی “5/8 مهره ای DIAPHRAGM VALVE BML 15 شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0168 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دانفوس “7/8 BML 22s

  شیر دستی “7/8 جوشی DIAPHRAGM VALVE BML 22s شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0191 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دانفوس”5/8 BML 15s

  شیر دستی “5/8 جوشی DIAPHRAGM VALVE BML 15s شیر دیافراگمی دانفوس (هندویل) با کد قطعه ی 009G0162 نیزشناخته می گردد.

  شیر دستی دیافراگمی ساندرز

  شیر دستی ساندرز 1 SAUNDERS VALVE دیافراگم ولو سندرز دارای عملکرد فوق العاده و مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در دماهای بالا را دارد.

  شیر دستی دیافراگمی ساندرز 3/4

  شیر دستی ساندرز 3/4 SAUNDERS VALVE دیافراگم ولو سندرز دارای عملکرد فوق العاده و مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در دماهای بالا را دارد.

  راهنمای خرید شیر دستی چیلر و سردخانه ۲۰۲۳| لیست قیمت شیر دستی

  شیر دستی و انواع مدل های آن، جزو قطعاتی است که از آن برای کنترل کردن جریان سیالات در چیلر و سردخانه ها استفاده می شود. به طور کلی این شیر برای قطع یا وصل نمودن جریان مایعات، گاز و حتی خمیرها کارایی دارد. این شیرآلات در سیستم‌ های سرمایشی از جمله چیلر و سردخانه ها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند؛ به گونه ای که از آن ها برای کنترل، گردش مبرد، مدیریت اندازه فشار و دما در سیستم استفاده می شود.

  به جرات می توان گفت که این محصولات کاربردهای گسترده ای در صنایع دارند و از بیشتر مدل های شیر دستی برای باز و کردن گازها و مایعات هم استفاده می شود. شیرهای دستی چیلر و سردخانه همه این فعالیت ها را از طریق باز و بسته، نیمه ‌باز کردن و منحرف ‌ساختن مسیر انجام می دهند. آیا در مورد مشخصات فنی شیرهای چیلر و سردخانه چیزی می دانید؟ درباره خرید این محصولات و قیمت آن ها چطور؟ پاسخ همه این موارد در متن زیر آورده شده است.

   

  مشخصات فنی شیرهای دستی چیلر و سردخانه

  کنترل کردن جریان سیالات به واسطه شیرهای دستی که در مسیر خطوط لوله ها قرار می گیرند، انجام خواهد شد؛ از طرفی این مدیریت جریان، توسط شیر دستی ممکن است با باز و بستن یا کاهش دادن جریان مایعات و گازها اتفاق بیفتد. بنابراین برای تنظیم کردن و هماهنگی این جریان ها در سردکن ها، به شیرهای متفاوتی احتیاج است. اساسی ترین و مهم ترین این شیرآلات، شیرهای دستی چیلر و سردخانه هستند. به طور کلی، شکل ظاهری و مشخصات فنی شیرهای دستی خیلی ساده بوده و از یک بدنه اصلی ساخته می شوند. همچنین روی این قسمت یک قطعه برای کنترل کردن جریان سیالات مثل گاز قرار گرفته است.

  البته باید گفت این قطعه مدل، اشکال و دسته بندی متفاوتی دارد که موجب ایجاد چندین نوع از شیر دستی مثل کشویی، توپی یا پروانه ای شده است. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که شیرهای دستی سردخانه و چیلر فقط وظیفه کنترل کردن، قطع و وصل جریان سیالات را بر عهده دارند؛ ولی این موضوع به معنی تنظیم شدت و میزان جریان مواد نیست. بنابراین با کمک شیرهای دستی سردخانه امکان کنترل شدت یا حتی میزان جریان سیالات وجود ندارد.

   

  انواع شیرهای دستی چیلر و سردخانه

  شیرهای دستی پروانه ای شکل، یکی از مدل های شیرآلات چیلر و سردخانه هستند که در مرکز آن از دیسک های دایره ای استفاده شده که با حرکت کردن این بخش شیر دستی، جریان سیالات قطع یا وصل خواهد شد. به طور کلی همه حرکات دیسک با نازل بیرونی انجام می شود. نکته مهمی که در مورد این شیرها وجود دارد، این است که نمی توان از آن در مواقعی که دمای سیال مورد نظر بالاتر از حد نرمال است، استفاده کرد.

  شیرهای دستی کشویی هم کار کنترل کردن، قطع و وصلی جریان سیالات را بر عهده دارند و این کار را فقط با حرکت عمودی که به صورت قطع کننده است، انجام می دهند. این شیرها سرعت بالایی ندارند و به همین دلیل هم کمتر کسی به سراغ آن ها می رود. شیر دستی سوپاپی هم جریان سیالات را از طریق سوپاپ های سوزنی قرار داده شده در مسیر مواد، کنترل و مدیریت می کند. با تحرک نازل به شکل دورانی، سوپاپ در مسیرهای خطی و عمودی حرکت می نماید و باعث قطع و وصلی جریان سیالات می شود. شیرهای دستی توپی، ساده ترین شیرهایی هستند که در ساختار آن از یک گوی فولادی استفاده شده است. این گوی از یک سمت توپر و از جهت دیگر تو خالی بوده و اگر در این محصول یک حرکت تقریبا ۹۰ درجه ای انجام بشود، جریان درون خطوط لوله ها قطع یا وصل خواهد شد.

   

  قیمت شیر دستی چیلر و سردخانه

  عوامل بسیاری بر قیمت شیرهای دستی سردخانه اثر دارد؛ در نتیجه باید در زمان خرید این محصولات به آن ها توجه کرد. از پارامترهای تاثیرگذار بر روی قیمت شیرهای دستی چیلر و سردخانه باید به نوع و برند تولیدکننده آن ها اشاره نمود.

  قیمت شیرهای دستی تولید شده توسط برندهای خارجی بیشتر از شیرآلات داخلی است؛ حتی مواد به کار رفته در ساخت این شیرها بر روی قیمت آن ها اثر زیادی می گذارد. از پارامترهای دیگری که بر قیمت انواع شیر دستی اثر دارد، باید به نوسانات ارزی و هزینه حمل و نقل اشاره کرد.

   

  راهنمای خرید شیر دستی چیلر و سردخانه

  برند و کمپانی های زیادی در بازار وجود دارند که به فروش انواع شیرهای دستی می پردازند؛ اما با این حال لازم است که در زمان خرید این تجهیزات به چند نکته بسیار مهم دقت نمود. به عنوان مثال باید توجه کرد که شیر انتخابی استاندارد‌های جهانی داشته و مطابق با این پروتکل ها ساخته شده باشد. از طرفی باید به متریال و مواد اولیه به کار رفته در ساختار شیرهای دستی چیلر و سردخانه توجه کرد. به طور کلی انواع شیرهای دستی باید از کیفیت، ماندگاری و دوام بسیار بالایی برخوردار باشند؛ همچنین مدل های متفاوت شیر دستی باید بتوانند در شرایط سخت سرد کن به خوبی کار کنند.

  شیرهای دستی چیلر باید متناسب با احتیاج سیستم تهویه و ظرفیت آن انتخاب شوند. در زمان خرید شیرهای دستی حتما به مدل آن ها هم توجه کنید و ببینید که به چه نوعی از این تجهیزات احتیاج دارید؛ از طرفی توجه به قیمت شیر دستی هم در زمان خریداری این محصولات بسیار حائز اهمیت است. حتی باید از فروشگاه و سایت های معتبری این شیرآلات را انتخاب کنید تا شیرهای دستی فیک و تقلبی نخرید.

   

  سخن پایانی

  امروزه برای کنترل سیالات در چیلر و سردخانه از تجهیزاتی همچون شیر دستی استفاده می شود. این شیرالات به خوبی می توانند جریان سیالات را قطع و وصل کنند تا در مواقع ضروری ایرادی برای محصولات و سردکن ایجاد نشود. این شیرهای دستی در انواع متفاوتی تولید می شوند و ساختار مختلفی دارند؛ اما عملکرد همه آن ها یکسان است. اگر می خواهید برای سردکن های خود از این شیرها استفاده کنید، وارد سایت مسترکول بشوید و این تجهیزات را با بهترین قیمت خریداری نمایید.