دسته محصولات

پمپ وکیوم

دسته بندی ها

  محصولات

  پمپ وکیو

  در این مطلب می خوانید :

  پمپ وکیوم چیست ؟

  پمپ وکیوم چگونه کار می کند ؟

  انتخاب پمپ وکیوم مناسب کولرگازی و چیلر

  تفاوت پمپ وکیوم تک مرحله با پمپ وکیوم دو مرحله در چیست ؟

  پمپ وکیوم ( پمپ خلاء ) چیست

  پمپ وکیوم یا پمپ خلاء دستگاهی است که از آن برای ایجاد خلاء در سیکل تبرید ( چیلرهای تراکمی سردخانه های فریونی ) استفاده می شود .

  پمپ وکیوم چگونه کار می کند

  پمپ وکیوم این توانایی را دارد که به واسطه عملکرد خود هوا و یا رطوبت احتمالی درون سیکل تبرید را خارج کند و می تواند خلاء مطلوب جهت کار چیلرهای تراکمی را تا نزدیک به 29 اینچ جیوه ایجاد کند.

  انتخاب پمپ وکیوم مناسب

  پمپ های وکیوم براساس توان مکنیکی برحسب اسب بخار و تخلیه هوا بر حسب متر مکعب بر ساعت انتخاب می شود .

  نکته جالب توجه در رابطه با عملیات وکیوم کردن این است که ارتفاع محل چیلر از سطح دریا بر عملکرد پمپ وکیوم در ایجاد خلاء تاثیر دارد . به عنوان مثال برای شهر تهران خلاء مورد نیاز سیکل تبرید مقدار -26 میلی متر جیوه است .

  جهت استعلام قیمت پمپ وکیوم فروشگاه برودتی مسترکول تماس حاصل فرماید یا به شماره واتساپ مندرج در وبسایت پیام بگذارید.

  برای انتخاب پمپ وکیوم مناسب بهتر است به ظرفیت کمپرسور در سیکل تبرید توجه کنید چرا که ضعیف بودن و قویی بودن پمپ نسبت به سیکل تبریدی که قرار است عمل وکیوم کردن را انجام دهد تاثیر بسزایی دارد بطور مثال اگر شما از پمپ وکیوم با ظرفیت بالا برای چیلر با توان پایین استفاده کنید قطعا رطوبت در سیستم باقی خواهد ماند چرا که به دلیل ظرفیت بالای پمپ وکیوم و یا ایجاد خلاء سریع انجام شده و این امر باعث یخ زدن رطوبت در داخل سیکل تبرید تراکمی می شود و همین یخ زدن اجازه خروج رطوبت را نمی دهد .
  پس به خاطر داشته باشید از پمپ وکیوم مناسب جهت ایجاد خلاء استفاده کنید

  کاربرد پمپ وکیوم

  پمپ وکیوم ( پمپ خلاء ) با ایجاد خلاء نسبی در چیلر به هنگام راه اندازی ضمن تخلیه هوا ( هوا در سیکل باعث آسیب های جدی به قسمت های مختلف سیکل تبرید می شود ) و گاز های غیر قابل تقطیر و رطوبت باعث تسهیل شدن فرآیند شارژ گاز فریون و روغن می گردد . که این امر باعث افزایش بهره وری و جلو گیری از آسیب به قطعات می شود .

  تفاوت پمپ وکیوم تک مرحله و پمپ وکیوم دو مرحله

  تفاوت پمپ وکیوم دو مرحله و پمپ وکیوم تک مرحله در این است که در پمپ وکیوم تک مرحله با قطع جریان برق عمل وکیوم کردن بلا فاصله قطع خواهد شد ولی در پمپ وکیوم دو مرحله پس از قطع برق تا مدتی بنا به ظرفیت پمپ مکش را انجام می دهد که این امر یک مزیت محسوب می شود و ما به شما توصیه می کنیم که از پمپ وکیوم دو مرحله ای استفاده کنید

  خرید و قیمت پمپ وکیوم

  شما عزیزان می توانید جهت تهیه پمپ وکیوم مورد نظر خود از برندهای گوناگون همچون پمپ وکیوم مسترکول پمپ وکیوم ولو پمپ وکیوم JB و سایر برندهای موجود در بازار با فروشگاه مسترکول تماس بگیرید و یا از طریق واتس آپ برای ما پیام ارسال نموده و در اسرع وقت اطلاعات لازم جهت خرید خود را کسب کنید .

   

  منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  دسته بندی محصولات