چک ولو

دسته بندی ها

  محصولات

  نمایش 9 24 36

  چک والو چینی “5/8-2

  شیر یک طرفه چینی "5/8-2 (CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو NRV10 دانفوس 3/8

  شیر یکطرفه مهره ای دانفوس 3/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV10 این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو NRV12 دانفوس 1/2

  شیر یکطرفه مهره ای دانفوس 1/2  DANFOSS CHECK VALVE NRV 12 این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو NRV16 دانفوس 5/8

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 5/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV 16 این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو NRV16s دانفوس سایز 5/8

  شیر یکطرفه جوشی دانفوس 5/8 DANFOSS CHECK VALVE NRV 16s این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.  

  چک ولو چینی “1/2

  شیر یک طرفه چینی "1/2(CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو چینی “1/4

  شیر یک طرفه چینی "1/4(CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو چینی “1/8-1

  شیر یک طرفه چینی "1/8-1 (CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو چینی “1/8-2

  شیر یک طرفه چینی "1/8-2 (CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو چینی “1/8-3

  شیر یک طرفه چینی "1/8-3 (CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو چینی “3/8

  شیر یک طرفه چینی "3/8(CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  چک ولو چینی “3/8-1

  شیر یک طرفه چینی "3/8-1 (CHINA CHECK VALVE) این محصول از جنس برنج نوردگرم تولیدگردیده فنر آن نیز فولادی می باشد.

  هر آنچه لازم است درباره چک ولو بدانید؛ اینجاست

  چک ولو چیست؟ قطعه ای کاربردی در سیستم های پایپینگ بوده که نقش آن جلوگیری از جریان برگشتی است. در صورتی که فشار جریان سیالات در خط لوله ثابت باشد، سیالات بدون هیچ اختلالی در جهت خط لوله حرکت می کنند. این وسیله، با توجه به تغییرات فشار سیالات، به صورت خودکار و اتوماتیک باز و بسته شده و از سیستم در برابر جریان برگشتی محافظت می کند. از این قطعه در صنایع مختلفی استفاده می شود و امروز در این مقاله قصد داریم شما را به طور کامل با این وسیله، محل نصب چک ولو و قیمت آن، آشنا کنیم.

   

  اساسی ترین کاربردهای شیر یکطرفه

  شیر یک طرفه یا چک ولو، قطعه ای از جنس استیل ضد زنگ است که از جریان برگشتی جلوگیری می کند. از این قطعه برای کنترل جریان برگشتی مایعات، هوا، گاز، بخار و غیره استفاده می شود. ضمنا از این وسیله به منظور عدم بازگشت جریاناتی هم چون آب، گاز، مایعات و دیگر سیالات، در صنایع مختلفی استفاده می شود. برخی کابردهای دیگر شیرهای غیربرگشتی شامل موارد زیر است:

  1. شیرهای غیر برگشتی، بعد از انواع پمپ آب استفاده می شوند. استفاده از این شیرآلات یکطرفه، از برگشت جریان سیال در پمپ های تغذیه جلوگیری می کند.
  2. شیر یکطرفه کولر گازی یا چک ولو کولر گازی، از قطعات بسیار مهم در سیستم های سرمایشی از جمله کولر گازی هستند.
  3. در مکان هایی مانند هواپیما که افزایش دما وجود دارد از چک ولو استفاده می گردد؛ چرا که خورندگی مایعات در دمای بالا بسیار زیاد است.
  4. گاهی نیز ممکن است چند گاز مختلف با هم ترکیب شوند؛ اما در نهایت در خط لوله، به یک جریان گاز ختم گردند. در چنین مواردی نیز، وجود شیر یک طرفه کارایی دارد.
  5. از دیگر موارد استفاده شیر برگشتی چک، سیستم های گرمایشی است. در این سیستم ها به منظور جلوگیری از انتقال عمودی از شیر یک طرفه استفاده می شود.
  6. چک ولو نقش عمده ای در تأمین آب اصلی دارد. در سیستم های که آب باران را جمع آوری می کنند، به منظور جلوگیری از آلوده شدن آب، وجود چند شیر چک ولو ضروری است.
  7. شیرهای یکطرفه در جک های هیدرولیکی برای ایجاد فشار در بالابرهای جک، کاربردی هستند.
  8. برای استفاده از مواد غیر خورنده، سیالات، گاز و بخار در صنایعی هم چون صنعت آب، فاضلاب، نیروگاه ها و غیره از شیر یکطرفه استفاده می شود.

  ویژگی های شیر یکطرفه

  شیر یکطرفه، به سیالات امکان عبور در یک جهت را می دهد و از بازگشت سیال به سیستم قبلی جلوگیری می کند. شرکت های سازنده، برای ساخت این قطعه از متریال گوناگونی هم چون برنج، فولاد، چدن، استیل فولاد؛ آلومینیوم، برنز و پلاستیک، استفاده می کنند. شیر یکطرفه، قطعه ای کاربردی در سیستم ها سرمایشی، گرمایشی و صنایع مختلف است که وجود آن با عدم برگشت سیالات به سیستم، از خرابی دستگاه جلوگیری می کند.

  شیر یکطرفه برای شروع فعالیت به هیچ گونه نیروی خارجی و اپراتور نیاز نداشته و با تغییر فشار سیالات، به صورت اتوماتیک، باز و بسته می شود. این نوع شیر، با مسدود کردن جریان عبوری سیال، از بازگشت مایعات به درون سیستم جلوگیری می کند. چک ولو کمپرسور و چک ولو چیلر، به ترتیب در کمپرسور و ساختار چیلرها وجود دارند.

   

  مهم ترین مشخصات فنی شیرهای یکطرفه

  • طراحی این قطعه بسیار ساده است.
  • فشار باز و بسته شدن دیسک را می توان با تنظیم کردن فنر، به حالت دلخواه تغییر داد.
  • این قطعه در مدل و جنس های مختلفی تولید می شود که بهتر است نوع جنس آن را بر اساس نوع کاربردش انتخاب نمایید.
  • امکان تعویض و یا تعمیر قطعات آن وجود دارد.
  • باز و بسته شدن این شیر، به صورت اتوماتیک انجام می شود.

   

  مزایا و معایب شیرهای یکطرفه

  تمام قطعات و دستگاه های موجود در بازار، دارای مزایا و معایبی هستند که آشنایی با این موارد، می تواند در زمینه شناخت این قطعه مفید واقع شود. از مزیت ها و معایب چک ولو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مزایا:

  • عملکرد خودکار و اتوماتیک
  • عملکرد سریع و بدون وقفه
  • افزایش طول عمر سیستم

  معایب:

  • تعیین کردن باز و بسته بودن شیر کاری دشوار است؛ چرا که قسمت هایی از آن محصور می باشد.
  • عدم ارزیابی وضعیت قطعات داخلی
  • محدودیت در تنظیمات نصب در مدل های مختلف آن
  • قرارگیری در موقعیت باز دیسک ولو

   

  شیر یکطرفه در کجا نصب می شود؟

  بعد از تهیه شیر یکطرفه، نوبت به نصب آن می رسد. محل نصب و قرار گرفتن چک ولو با توجه به سیستم مورد کاربرد، متفاوت است. قبل از نصب این قطعه، به پیکان روی بدنه آن توجه کنید؛ زیرا مسیر ورود و خروج سیالات و هم چنین جهت نصب را این پیکان مشخص می کند. در صورت عدم توجه به جهت پیکان و نصب نادرست آن، خسارات جبران پذیری به دستگاه شما وارد می شود.

  شیرهای یکطرفه، طراحی ساده و نصب آسانی دارند. بعد از نصب این قطعه، بهتر است هر چند وقت یک بار به منظور اطمینان از سلامت و کارکرد صحیح، آن را بررسی کنید. در صورت کثیف بودن شیر یکطرفه، ابتدا آن را به خوبی تمیز کرده و سپس در محل قبلی نصب نمایید.

   

  مهم ترین عوامل موثر بر تعیین قیمت نهایی شیر یکطرفه

  فاکتورهای زیادی در افزایش و کاهش قیمت چک ولو نقش دارند، از جمله این پارامترها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جنس بدنه

  برای ساخت این قطعه از جنس های متنوعی همچون پلاستیک، چدن، برنز و انواع فلزات دیگر استفاده می شود. بنابراین یکی از مواردی که تأثیر مستقیم در قیمت شیرهای یکطرفه دارد، جنس بدنه آن ها است.

  • برند

  شرکت های تولیدی بسیاری در سراسر دنیا در زمینه تولید انواع مختلف شیرهای یکطرفه فعالیت می کنند‌. طبیعی است که کیفیت مواد به کار رفته در هر شرکت با کمپانی دیگر یکسان نیست. برخی از شرکت ها از اعتبار زیادی برخوردار هستند و برای ساخت قطعات خود، از مواد باکیفیت و مرغوبی استفاده می کنند. بنابراین در روز خرید به دنبال برندهای معتبر (اگر چه با مقداری هزینه بیش تر) باشید.

  • نوع خرید

  می توانید انواع مختلف شیرهای یکطرفه را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه های معتبر سراسر کشور تهیه کنید. البته قبل از خرید لازم است از اعتبار فروشگاه و مجموعه مورد نظر، اطمینان حاصل فرمایید.

   

  بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید چک ولو

  شیرهای یکطرفه یا شیرهای غیربازگشتی، یکی از قطعات کاربردی در سیستم های برودتی، گرمایشی، ساختمان‌های تجاری، مناطق مسکونی و غیره به شمار می روند. این قطعه با هدف کنترل و مدیریت حرکت سیالات در خلاف جهت، یعنی از عقب به جلو، تعبیه شده است. توجه داشته باشید که وجود شیرهای غیربازگشتی در سیستم ها، با جلوگیری از بازگشت جریان آب، از خرابی سیستم شما به خوبی جلوگیری می کند. مجموعه مسترکول با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه محصولات برودتی، آماده خدمت رسانی به صورت حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان است. برای دریافت مشاوره پیش از خرید، پیشنهاد می کنیم حتما با پشتیبانان ما تماس بگیرید تا به صورت کاملا رایگان راهنمایی شوید.

  منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  مشتریان عزیز با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.

  مشتریان عزیز
  با توجه به مشکلات به وجود آمده اخیر در کشور

  برای استعلام قیمت یا دریافت مشاوره دقیق در جهت انتخاب قطعه مورد از طریق تماس تلفنی ، چت واتساپ ، تلگرام یا چت آنلاین موجود در سایت با کارشناس فروش و قطعات شرکت مسترکول تماس بگیرید.