دسته محصولات

شیر برقی کستل

دسته بندی ها

  محصولات

  شیر برقی کستل solenoid valve castel

  شیر برقی کستل، جزو جدیدترین تجهیزات کنترل جریان در دنیا به شمار می رود که امروزه دامنه کاربرد آن بسیار گسترده شده است. برای باز و بسته کردن جریان مایعات معمولا از شیره برقی کستل ایتالیا استفاده می شود؛ به طور کلی فرمان ترموستات که در این شیرها واقع شده است، می تواند جریان مایعات را در یک مسیر، باز و بسته نماید. به همین دلیل شیر برقی کستل جزو پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین تجهیزات کنترل کننده در بازار به حساب می‌آید. آیا در مورد مشخصات فنی و قیما این محصولات چیزی می دانید؟ در زمان خرید این محصولات باید به چه نکاتی توجه کرد؟ برای آشنایی بیشتر با این محصول در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

  انواع شیر برقی از نظر کارکرد :

  شیرهای برقی از نظر کارکرد  در دو نوع کلی باز و بسته تقسیم بندی می شود.

  گروه اول :در حالت بسته (Normally Closed) در اثر تحریک سیم پیچ به وسیله انرژی الکتریکی، شیر به حالت باز در می آید.

  گروه دوم :در حالت باز(Normally Open) در اثر تحریک سیم پیچ به وسیله انرژی الکتریکی، شیر به حالت بسته در می آید.

  محل قرار گیری شیر برقی کستل  (Castel) در سیکل تبرید سردخانه و چیلر  کجاست؟

  در سیکل تبرید  شیرهای برقی در خط مایع  بین سایت گلس و شیر انبساط ( اکسپنشن ) ، خط مکش و خط دهش نصب می شود.

  در شکل زیر محل قرار گیری شیر برقی در سیکل تبرید ( سردخانه ، چیلر ) مشخص شده است .

  نحوه کار شیر برقی کستل (Castel) چیست؟

  وقتی که دمای فضای مورد نظر به اندازه کافی خنک شد پلاتین ترموستات باز شده، انرژی الکتریکی شیر برقی، قطع می شود. در حالی که کمپرسور کار می کند، شیر برقی مسیر مبرد  ( گاز فریون )را می بندد. فشار در سمت کم فشار سیستم کاهش یافته و تمام مایع مبرد باقی مانده تبخیر می شود.  تا با این کار از باقی ماندن مبرد در زمانی که کمپرسور خاموش است جلوگیری شود تا بدین وسیله از آسیب دیدن قطعات داخلی سیکل تبرید جلوگیری شود .وقتی که فشار در اواپراتور تقریبا به صفر رسید کلید فشاری عمل کرده و کمپرسور را خاموش می کند.

  مشخصات فنی شیر برقی کستل

  اجزا تشکیل دهنده شیر برقی کستل، شامل سه بخش است؛ یعنی بدنه، سیم پیچ و مغزی که جریان مایعات را قطع و وصل می کنند. زمان باز یا بسته شدن جریان مایعات در یک مسیر توسط ترموستات اجرا می شود؛ زمانی که سیم پیچ موجود در شیر برقی تحریک شود، تغییر حالت در جریان مایعات رخ می دهد.

  شیر برقی کستل، جزو تجهیزات الکترومکانیکی محسوب می‌شود که در آن مگنت یک جریان الکتریکی را تولید می کند تا میدان مغناطیسی ایجاد شود. این فرآیند موجب می‌شود که اسپل در داخل شیر برای قطع و وصل شدن جریان مورد استفاده قرار بگیرد. این مدل از شیرآلات برقی معمولا به دو صورت باز و بسته در بازار در دسترس قرار می گیرند.

  انواع شیر برقی کستل

  امروزه با پیشرفت علم و فناوری، تجهیزات مختلفی از قبیل شیر برق کستل طراحی شده اند که کاربرد بسیار مهمی  در زندگی روزمره ما دارند. شیر برقی کستل یکی از بهترین شیرهای موجود در بازار است که در انواع مختلفی طراحی می‌شود.در جدول زیر مدل های شیر برقی کستل جهت بکارگیری در سیکل تبرید ( چیلر و سردخانه ) به حضورتان معرفی می شود .

  ردیف اندازه کانکشن نوع بدنه پارت نامبر
  1 شیر برقی کستل 4/1 مهره کوچک 2/1020
  2 شیر برقی کستل 4/1 جوشی 2/1028
  3 شیر برقی کستل 8/7 جوشی بزرگ 7/1058
  4 شیر برقی کستل 8/7 جوشی کوچک 7/1079
  5 شیر برقی کستل 8/7 جوشی متوسط 7/1098
  6 شیر برقی کستل 8/5 جوشی بزرگ 5/1078
  7 شیر برقی کستل 8/5 مهره کوچک 5/1070
  8 شیر برقی کستل 8/3 مهره کوچک 3/1020
  9 شیر برقی کستل 8/3 جوشی کوچک 3/1028
  10 شیر برقی کستل 8/3 مهره بزرگ 3/1064
  11 شیر برقی کستل 8/3 جوشی بزرگ 3/1068
  12 شیر برقی کستل 2/1 جوشی کوچک 4/1068
  13 شیر برقی کستل 2/1 مهره کوچک 4/1064
  14 شیر برقی کستل 2/1 مهره بزرگ 4/1070
  15 شیر برقی کستل 8/5-1 جوشی 13/1079
  16 شیر برقی کستل 8/3-1 جوشی 11/1079
  17 شیر برقی کستل 8/3-1 جوشی کوچک 11/1099
  18 شیر برقی کستل 8/1-1 جوشی کوچک 9/1099
  19 شیر برقی کستل 8/1-1 جوشی بزرگ  9/1078
  20 شیر برقی کستل 8/1-1 جوشی کوچک 9/1059

  قیمت شیر برقی کستل

  با توجه به نوسانات قیمتی که در بازار مصرف وجود دارد، معمولا اکثر افراد قبل از خرید هر محصول قصد دارند که با قیمت آن آشنایی کامل داشته باشند. توجه داشته باشید که قیمت شیر برقی کستل به عوامل زیادی وابسته است و تعیین قیمت این محصولات قبل از آشنایی با این عوامل کار آسانی نیست. امروزه تولید کنندگان مختلفی شیر برقی کستل را تولید و عرضه می کنند که در این صورت هر یک از تولید کنندگان قیمت خاصی را برای محصولات خود در نظر می گیرند.

  یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که بر روی قیمت شیر برقی کستل تاثیر دارد، میزان عرضه و تقاضای محصول است. هر اندازه که تقاضا برای خرید این محصول افزایش پیدا کند، به همان اندازه قیمت ها هم بیشتر خواهد شد. توجه داشته باشید که شما می توانید برای استعلام قیمت‌ها به سایت های مختلف مراجعه نمایید و قیمت این محصول را در برندها و مارک های متعدد مقایسه نمایید.

  راهنما خرید شیر برقی کستل

  با توجه به اینکه امروزه در بازار فروش این محصولات کلاهبرداری افزایش پیدا کرده و نمونه های تقلبی را به عنوان شیر برقی اصل در بازار عرضه می کنند، اکثر افراد قبل از خرید با تردید و شک مواجه می شوند. به طور کلی برای خرید شیر برقی کستل می توانید به صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید. دقت داشته باشید که امروزه سایت ها و فروشگاه های متعددی در سراسر کشور وجود دارند که این محصولات را به فروش می رسانند؛ به همین دلیل دسترسی به آن ها بسیار ساده و راحت خواهد بود.

  قبل از اینکه برای خرید شیر برقی کستل اقدام کنید، در ابتدا برندها و محصولات متعدد را بررسی کرده و بهترین کمپانی را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که شیر برقی کستل مورد نیاز خود را از یک فروشگاه معتبر انتخاب نمایید، تا از خرید خود مطمئن شوید و محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب خریداری کنید.

  سخن پایانی

  شیر برقی کستل جزو مرغوب ترین شیرهای موجود در بازار است که در دو مدل باز و بسته به بازار مصرف عرضه می شوند؛ به طور کلی از این تجهیزات برای هدایت جریان مایعات در یک مسیر مشخص استفاده می‌شود. شیر برقی کستل در هشت نوع گوناگون در بازار مصرف وجود دارد که هر یک از آنها از کیفیت و کاربرد خاصی برخوردار هستند. مجموعه مسترکول یک تیم حرفه‌ای در ایران به شمار می رود که چندین سال است در زمینه عرضه انواع قطعات و تجهیزات برودتی از جمله شیر برقی کستل فعالیت دارد. تمامی قطعاتی که در این مجموعه عرضه می شوند، با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه خواهند شد.

  منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  دسته بندی محصولات